top of page

Oddíl Aikido Plzeň vznikl v roce 1996. Zabýváme se studiem a cvičením japonského bojového umění aikido i aikido toho iai (cvičení s mečem) podle vzoru pana Nishio Senseie a jeho žáků.

Aikido je sebeobranný systém, jehož cílem je využití energie útoku protivníka proti němu samotnému. Duchovním otcem aikido je Morihei Ueshiba, zvaný též O´Sensei. Ten počátkem minulého století vycházel ze znalosti starých bojových umění. Vedoucí: Jiří Čabrada

V roce 1989 bylo otevřeno v Plzni na Borech Sport studio V+Š, hodiny aerobiku pro dospělé zde vedla cvičitelka, bývalá moderní gymnastka a zakladatelka klubu Eva Fajfrlíková.

Klub byl založen v roce 1998. Zpočátku byly v nabídce pouze různé formy komerčního aerobiku pro děti, mládež a dospělé s cílem probudit v klientech pozitivní vztah k pohybu. 

http://www.aerobic-lady.cz/ 

BABY BASKET ACADEMY PLZEŇ je nově vzniklá akademie, která sdružuje zájmové kroužky sportovních her na základních školách v Plzni 1. Kroužky jsou určené pro děti na 1. stupni a cílem je jejich všestranný pohybový rozvoj zábavnou formou. Základními prvky náplně kroužku jsou míčové hry, základy atletiky, rozvoj obratnosti, ale hlavně ZÁBAVA. Pod dohledem zkušených a odborně vzdělaných trenérů se chlapci a děvčata seznámí s různými sportovními odvětvími (basketbal, volejbal, fotbal, házená, atletika, gymnastika). Děti tak dostanou příležitost se naučit nové sportovní dovednosti a také rozpoznat co se jim nejlépe daří, případně které disciplíně nebo kterému sportu by se mohly v budoucnosti věnovat závodně.

Klub FBŠ SLAVIA Plzeň vznikl v roce 2008. Od té doby vybudoval kompletní strukturu jak v mužské tak v ženské kategorii, čímž se řadí mezi malé množství klubů v ČR, které mají takovouto bohatou základnu. Klub si zakládá na kvalitní práci s mládeží a jako prioritu si v mládežnických kategoriích dává za cíl probudit v dětech zájem o samotný sport. www.fbsslaviaplzen.cz

Omis Jóga, vedoucí Marie Bradová:  Jóga je pro mě jedna z mnohých cest. Je to láska a něco co Vám už nikdo nikdy nevezme. Jóga není cvičení, jóga je sám život. Je jedno kolik Vám je, či jak vypadáte.............jóga je pro všechny a je mi ctí Vám být průvodcem na této cestě. 

JUMPING KRAŠOVSKÁ TEAM. Původem český sport má v Krašovské velkou oblibu. Skákání na speciálních profi trampolínách a za podpory výrazné taneční hudby u nás vede proto hned několik profesionálních lektorů. Díky měkkým dopadům, které jsou docíleny díky speciálnímu výpletu, je toto cvičení šetrné ke kloubům, posiluje kloubní úpony a svaly kolem páteře. Jumping podporuje posilování svalů dna pánevního, zbavuje rychle nadváhy a dodá Vám sebevědomí a tu správnou náladu. Je určen téměř pro všechny dámy, pány i děti, tak neváhejte a přijďte si to odskákat.

Krašovská je největším Jumping centrem v regionu. Máme k dispozici přes 100 trampolín, které si můžete i s naším lektorským týmem objednat na vaši akci.

Kangoo Jumps je originální cvičení na speciálních skákacích botách, který původně vychází z aerobiku, je možno do něj zařadit i mnoho dalších prvků. U nás můžete skákat pod vedením certifikovaných lektorů.

Speciální boty kangoo jumps byly vyvinuty nejen pro aerobik, ale i jiné sportovní aktivity. Můžete v nich běhat v přírodě, hrát míčové hry, skákat do výšky a provozovat další aerobní aktivity. Jedná se hlavně o velice zábavné cvičení, kterým odbouráte každodenní stres a budete cítit obrovský příval energie, neboť vyplavíte neskutečné množství endorfinů. Cvičení je vhodné jak pro ženy, tak i pro muže.

KMTAPDANCE STUDIO. Jsme moderní stepařské a taneční studio v Plzni založené Kateřinou Marešovou v roce 2017.
Naši zakládající členové se poprvé setkali v roce 2006 v Baletní škole divadla J.K.Tyla v Plzni a po mnoha letech tréninků se pod vedením Kateřiny Marešové osamostatnili
a založili stepařskou skupinu Shuffles.
Skupina se stále podílí na obohacení kulturního života v Plzeňském kraji, soutěžích a mimo jiné se probojovala i na mistrovství Evropy ve stepu.

Parkour je sportovní disciplína francouzského původu, jejímž základem je schopnost dostat se z bodu A do bodu B (a také umět se dostat zpět) bezpečně, plynule a účinně (efektivně) za použití vlastního těla. Pomáhá v překonávání libovolných překážek v okolním prostředí – od větví přes kameny a skály až po zábradlí a betonové zdi – a může být provozován jak ve městě, tak na venkově. Parkour se zaměřuje na trénink účinných pohybů a rozvoj těla a mysli, aby se člověk ve všech situacích (a především kritických) uměl pohybovat klidně a sebejistě.

Projekt Parkour Academy úspěšné navazuje na lekce parkouru, které naše organizace pořádá v Plzni již tři roky. Děti jsou rozděleny dle věku a schopností do čtyř výkonnostních skupin (Basic, Light, Drill, Hardcore). www.parkour4u.cz

Společnost SOCATOTS je předním světovým poskytovatelem aktivit fyzického rozvoje (nejen v oblasti fotbalu) pro malé děti ve věku od šesti měsíců do pěti let. Děti se účastní pravidelných tréningů, pracují ve skupině se svými vrstevníky, učí se, jak zvládat motorické i sociální dovednosti pod bdělým okem kvalifikovaných trenérů. Unikátní vlastností SOCATOTS je aktivní účast rodičů při výuce.
SOCATOTS vytváří pro děti optimální prostředí pro rozvoj jejich fyzické kondice a duševní agilnosti. Program zdokonaluje motorické dovednosti dítěte prostřednictvím aktivit s míčem a zároveň zvyšuje jejich sebeúctu a sebevědomí. SOCATOTS také pomáhá dětem učit se číslice, abecedu, barvy a části těla, a posiluje pozitivní aspekty jejich osobnosti. Výsledkem je zdravější dítě, jehož pohybové dovednosti a tělesná kondice se zlepšují. Vytrvalost, soustředění, paměť a obecné kognitivní schopnosti jsou také posíleny. socatots.cz

Shintaido (šíntajdó) je holistické bojové umění vzniklé v Japonsku v 60. letech 20. století. Název „Shin Tai Do“ znamená v japonštině „nová cesta těla“. Shintaido zahrnuje individuální cvičení, cvičení v páru i ve skupině. Je otevřeno všem bez rozdílu věku či pohlaví a pomáhá lidem aplikovat starou filozofii samurajů na osobní boj a problémy současného života.

Yaksha Gym Plzeň se věnuje kickboxu a thajskému boxu. Trenérem je Lukáš Šimek, který profesionálně závodí již 15 let. Za tu dobu se několikrát stal mistrem republiky, úspěchy sbírá ale i na mezinárodním poli.  Kromě kickboxu a thaiboxu Lukáš vyučuje i sebeobranu a individuální či skupinové kondiční tréninky pro sportovce.

"Moje filosofie je, že se snažím dělat svoji práci nejlépe, jak dovedu, a doufám, že se mi to vrátí." yakshagym.cz

Taneční skupina Twin se zaměřuje na streetové taneční disciplíny. Během roku se zúčastňuje těch nejprestižnějších tanečních soutěžích (Taneční skupina roku, Czech Dance Masters apod.) a zkušenosti sbírá i na mezinárodních festivalech.

Trenér Pavel Janecký, choreograf, scénárista a zakladatel skupiny v jedné osobě, má mnoho zkušeností i ze zahraničí. Skupinu Twin založil už před dvaceti lety. Pak ale dostal nabídku ze zahraničí a na chvíli se odmlčel. Ve Francii, Švýcarsku, Řecku i Německu sbíral zkušenosti. Pořád ho to ale táhlo domů, do Čech.

Tanec v Plzni je spolek podporující párové tance, nejvíce se zaměřujeme na salsu, bachatu, kizombu, zouk a společenské tance. Pořádá pravidelné kurzy, víkendové workshopy tance i jógy. Nabízí taneční vystoupení, svatební tanec, kurzy a workshopy pro firmy a každý rok pořádá taneční festival La Primavera. Tanec v Plzni vznikl v roce 2014.

Cílová skupina jsou lidé mezi 18-60 lety, ale nejvíce tančí studenti VŠ a pracující ve věku 30-40 let.

Taneční škola Dance Nation vznikla v roce 2002 na Moravě, do Plzně byla přesídlena roku 2009 pod vedením Jany Dragounové - nyní Markové, mnohonásobným mistrem ČR.

TŠ Dance Nation se věnuje soutěžnímu i nesoutěžnímu tancování ve stylu Disco Show a Disco Dance. V současné době ji navštěvuje přes 130 tanečníků ve věku od 3 do 16-ti let, kteří mají intenzivní tréninky několikrát do týdne. Tanečníci se zúčastňují disco dance ligy (sola, dua, malé skupiny) a také postupových a pohárových soutěží s velkými formacemi. Se svými choreografiemi získali několik titulů Mistra a vicemistra ČR v Disco Show formacích, především Mini věkové kategorie.  Dále vystupují na maturitních plesech, akcích města Plzně, sportovních i kulturních akcí atd.

Twerkies  - DANCE BY ANET jsou nové taneční kurzy pro zábavu, které vás udrží ve formě. Ladies dance je dámský styl tance, který využívá elegantních a svůdných pohybů. Charge dance je energický styl, při kterém si nejen skvěle zatancujete, ale i dáte do těla. Vedoucí: Aneta Mašátová

Victoria Talent Academy, z.s. je taneční spolek pod vedením Daniely Pfeiferové, sídlící v Chlumčanech,  který navazuje na již sedmiletou činnost v tanečním oboru. Spolek je neziskovou organizací sdružující mladé tanečníky a pod jehož jménem nyní úspěšně pokračujeme ve vedení tanečních kurzů a soutěžních týmů.

Mediální workshop. Láká tě svět médií? Chceš si zkusit, jaké to je vysílat přímo ve studiu? Zajímá tě, jak se do médií dostat?
Na všechno ti odpoví moderátoři, které znáš z tvých oblíbených televizí a rádií.

VSTUP NA WORKSHOP JE ZDARMA!
Po tomto workshopu se budeš moct přihlásit na kurz MEDIÁLNÍ IMAGE, který se v současné době připravuje.

DJ workshop. Možná jsi to chtěl vždycky zkusit, ale nikdy jsi neměl příležitost. Chceš zažít, jaké to je stát před narvaným klubem nebo na open-air akci? Naučíme Tě, jak na to!

Neváhej, přihlaš se a staň se DJem!

partner_aikido.jpg
220349-637067255936338430-1200x630-vcent
42393914_240707316616501_771496340348731
fbs_slavia_plzen_2015_rgb_poz_c_p.png
logo_na_eshop-1.jpg
39536114_2107483319572994_34423286016916
69227055_2357551317899525_63014539236558
51492374_2259545094317704_44881104505877
logo_parkour-academy.jpg
unnamed.jpg
869332928_640.jpg
yaksha-logo.jpg
partner_twin-1.jpg
stažený soubor.png
pic_6033-1020x680.jpg
81706386_710853095988209_407657720265991
logo_cerne.jpg
67758014_2342399612748029_38287819421452
30741285_10211925507279867_5464927116258
bottom of page